Kręgi w zbożu, NOLe i inne zjawiska

Większość obrazów pochodzi ze stron  www.ufoinfo.pl

  "Film z powstawania kręgów, nakręcony rzekomo przez kierowcę ciężarówki na granicy holendersko-belgijskiej. Zdjęcia powstały już jakiś czas temu bo w 2003 roku.  Autor twierdzi, że wykonał je za pomocą aparatu ulokowanego w telefonie komórkowym. 
  Zastanawiający jest fakt dlaczego tak niezwykły film, jak się może wydawać odpowiedź na zagadkę powstawania piktogramów leży sobie gdzieś zapomniany... Oby tylko to co jest tak piękne nie okzało się kolejny raz  fałszywe. Zazwyczaj niestety tak bywa". (za ufoinfo)

26 lat temu naukowców z całego świata zaskoczył widok sześciokątnej chmury na Saturnie, której zdjęcia dostarczyły sondy Voyager 1 i 2. Naukowcy nie potrafili nic powiedzieć na temat przyczyn tak niesamowitego zjawiska. W kropce są nadal, zwłaszcza po ostatnich zdjęciach, które dostarczyła sonda Cassini.  
   Przelatująca przy Saturnie sonda Cassini dostarczyła nowe zdjęcia północnego bieguna tej planety. Okazuje się, że sześciokąt stworzony z chmur, mimo 26 lat, istnieje nadal.
Kevin Baines z Jet Propulsion Labolatory, zajmujący się spektrometrią światła widzialnego i podczerwonego nie potrafi wyjaśnić tego dziwnego zjawiska:
       "Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego na żadnej planecie. Co więcej, Saturn ma cienką atmosferę gdzie występują okrężne cyrkulacje i fale, stąd też jest to ostatnie miejsce gdzie można by przypuszczać, że powstanie tam jakakolwiek geometryczna figura" - mówi naukowiec.
   Na naszej planecie wokół biegunów występuję podobne zawirowanie... to na Saturnie ma jednak kształt sześciokąta i nie ma szans aby takowe występowało naturalnie.
   Dziwny układ chmur na Saturnie ma średnicę 15 tysięcy mil - a więc moglibyśmy zmieścić tam całą naszą planetę. Zjawisko jest na dodatek o tyle dziwne... że mimo faktu, że chmury wirują i są w ciągłym ruchu... sześciokąt nadal nie zmienia swojego kształtu. (za hotnews.pl/artnauka-450.html)
     Poniżej animacja znajdująca się na serwerze NASA:
Jeśli nie natura stworzyła ten sześciokąt to Kto? 

Nowe zdjęcia kręgów zbożowych które powstały w Wylatowie w lipcu 2005r


Czy jest związek między kręgami zbożowymi a kalendarzem Majów?
Sekwencja powstawania kręgów sfilmowana nocą w Wylatowie, lipiec 2004r.

Czy Niemcy w czasie II Wojny Światowej mieli UFO?
Ten dziwny obiekt ma podobno 150 m. wys. i ma znajdować się na księżycu Marsa Phobosie. Podobno został sfotografowany przez amerykańską sondę Mars Global Surveyor (MGS). W tle widoczny jest Mars.
Rejon Podkamienna Tunguska
Tak dziś wygląda rejon wybuchu znany jako Podkamienna Tunguska


Powrót do strony głównej    Początek strony